Öncelikle Büyü  kelimesine geçiş yapmadan önce büyü kelimesinin nasıl ortaya çıktığından size biraz bahsedeyim. Bu kelime 1000 yıllarından önce Uygurca’da ” bögü ” olarak görülmektedir. O zamanlardaki anlamı ise; büyücü, bilge, sihirbaz, bilgin anlamında kullanılmaktaydı. Sonrasında 1300 yıllarında Codex Cumanicus (Kuman Kitabı) ” büğü ” olarak görülmüştür. Eski Türkçe’den ” bögü ” olarak evrilerek şimdiki halini almıştır.

Büyü nedir? Büyü, doğada bulunan gizli güçlere söz geçirerek ya da doğaüstü güçlerin yardımıyla doğal olmayan zorunlu yaptırımların insana etki etmesi amacıyla yapıldığı iddia edilen yöntemler sirkülasyonudur.

Güçlerin birleşmesi ve etki etmesi için çeşitli yöntemlerin oluşturulduğu, yapılış amacına göre farklılık göstermesi gerekmektedir. Büyünün bir anlam ifade edebilmesi için sorunların ne olduğunu teşhis önemlidir.

Nasıl Yapılır? Büyü nasıl yapılır şeklinde binlerce makale mevcut. Fakat yenilemekte fayda görüyorum, neredeyse hiç birisi size doğru bilgiyi asla aktarmayacaktır. Elinizden geldiğince bu bilgilere itimat etmemeniz gerekiyor. Bilgin, bilge insanların yapabileceği, doğuştan olup sonradan geliştirilerek ve ekstra olarak öğrenilerek yapılabilecek bir varoluştur. Nasıl yapıldığını araştırmaktan ziyade kimlerin doğru yaptığını araştırıp bizler gibi doğru kişileri sizlere sunan platformların yazılarını okumanız daha sağlıklı olacaktır.

Genellikle tırnak, ip, saç, kişisel bilgiler gibi bilgilere ihtiyaç duyulur. Ama bu demek olmuyor ki bahsi geçen verilerin olması yeterli olacak, tabi ki hayır! Genel olarak istenilen nesneler&objeler bunları içermektedir.

Ayrıca, büyü dinimizce lanetlenmiştir. Yapılması ve yaptırılması büyük günahtır. Fakat bazı ayetlerde iyi niyetli kullanımlarda mekruh olacağı belirtilmektedir. Sizin iyi olmanız ve daha iyiye gidebilmeniz adına yapılacak büyü işlemlerini yaparken daha rahat olmanızı sağlamak istedim.

 

 

Kategori:

Gerçek Medyumlar

Sizde Video için Bir Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir *

*